Kaip išsirinkti tinkamus ilgus jojimo batus?

Nesvarbu, jūs profesionalus raitelis, ar jojate tik savo malonumui – jojimo batai yra labai svarbi jūsų aprangos dalis, todėl būtina išsirinkti tinkančius batus, su kuriais jausitės patogiai. Tačiau daugumai raitelių iškyla daug abejonių. Kaip išsimatuoti? Kaip ir kokius išsirinkti? O jei išsimatuosiu blogai ir man netiks? Kasdien susiduriame su visais šiais klausimais, turime sukaupę nemažai patirties išrenkant batus, todėl padėsime Jums!

Šiame įraše pasidalinsime kaip išsirinkti tinkamus batus, išsimatuoti prieš užsakant (jei nėra galimybės matuotis) ir juos prižiūrėti, kad batai tarnautų kuo ilgiau!

MODELIS

Renkantis batų modelį rekomenduojame atsižvelgti į kelis dalykus:

  1. Leather

Jei ieškote batų kasdienai atkreipkitė dėmesį į odos storį. Plonos odos batus rinkitės varžyboms, taip jie ilgiau tarnaus. Tvirtesnės odos rinkitės kasdienai.

  1. Užtrauktukas

Dažnas ilgų batų trūkumas yra silpni užtrauktukai. Todėl rekomenduojame pirkti su platesniais ‘dantukais’.

  1. Padas

Visada atkreipkitė dėmesį į padą. Dažnai tenka matyti, kad jojimo batų padas būna visiškai lygus. Gaila, bet tai nelabai praktiška. Ne tik bus nepatogu vaikščioti, bet taip pat batas kilpoje gali slidinėti. Galbūt tai nebus didelė problema profesionaliam raiteliui, bet gali iškilti nepatogumų silpnesniam.

  1. Vieta pentinams

Galbūt tai smulkmena, bet puikiai visi žinome, kaip kartais jos gali erzinti. Todėl rekomenduojame rinktis jojimo batus su vieta pentinams, kad šie neslankiotų.

DYDIS 

Matavimai bus tikslesni, jei jums padės kitas žmogus. Paprašykite draugo pagalbos. 🙂
Rekomenduojame matuotis be batų ir būtinai stovint.

BLAUZDA

Visų pirmą raskite plačiausią blauzdos vietą. Prisiminkite, kad visi esame skirting, todėl išmatuokite kelias blauzdos vietas, kad įsitikinti, kuri yra plačiausia. Neužtempkite metro per daug, tačiau ir neleiskite jam kabėti.

ILGIS

Sulenkite šiek tiek koją per kelį, matuokite nuo pat žemės iki sulenkimo. Žiūrėkite gamintojo rekomendacijas, tačiau dažniausiai prie savo išmatuoto ilgio galite pridėti 1-1,5 cm, kadangi mažiausiai tiek batai nuslinks žemyn.
Nebijokite iš pirmo žvilgsnio per ilgų batų, jie turetų truputį ‘lipti’ ant kelio.

Dažnai juokaujame, kad ilgi jojimo batai tinka tada, kai pirmomis dienomis yra nepatogūs. Tačiau neišsigąskite, tai laikina! 🙂 Oda tempiasi ir prisitaiko, todėl po 1-2 savaičių turėsite idealiai sau tinkančius batus. Jei užsidėjote batus lengvai, tai greičiausiai jie jums netinka.

PRIEŽIŪRA

Jei batus jau išsirinkote, laikas jais pasirūpinti.  Dalinamės mūsų 5 patarimais, kaip prižiūrėti jojimo batus, kad šie tarnautų ilgiau.

  1. Oda bijo druskų ir purvo, todėl nepamirškite išvalyti batus po jojimo. Nepalikite žirgo prakaito ant jų!
  2. Naudokite batų įdėklus arba ‘balionus’, kurie įsideda į batų vidų, kad šie išlaikytų formą.
  3. Nenaudojant laikykite batus tam skirtuose krepšiuose. Tai padės apsaugoti batus nuo įvairių įbrėžimų. Prekyboje labai daug įvairių kainų, modelių ir dydžių ilgų batų krepšių, tikrai rasite sau patinkantį!
  4. Dėvėkite batus tik jojant. Vaikymui ar kitiems arklidžių darbams rinkitės paprastus batus.
  5. Saugokite batus nuo vandens. Nebent tai būtų neperšlampami batai.

 

Tikiuosi šis įrašas padės jums renkantis naujus jojimo batus arba prižiūrėti jau turimus! O jei turite klausimų, žinokite, kad tam esame mes, visada pasiruošę jums padėti.